Mac Pro Longwear Nourishing Waterproof Foundation – wodoodporny podkład długotrwały

Według producenta:

Kosmetyk o doskonałej, wodoodpornej formule, który można stosować jako podkład lub korektor. Utrzymuje się na skórze przez 16 godzin. Ani deszcz, ani łzy nie zepsują tego beztłuszczowego, wodoodpornego produktu, który nie wchłania wilgoci z powierzchni twarzy. Formuła doskonale stapia się ze skórą zapewniając krycie od średniego do pełnego. Lekka formuła zapewnia naturalne, satynowe wykończenie.

Podkład zakupiłam w maju ur. w salonie MAC w Złotych tarasach w cenie 138zł. Przyznam szczerze, że planowałam zakup mac studio fix, lecz niestety nie było na stanie koloru, którym byłam zainteresowana. Wizażysta polecił mi nowość sprzed dwóch dni wodoodporny lekki podkład pro longwear.

Zdecydowałam się na kolor nc25 najbardziej zbliżony do koloru mojej skóry. Tutaj gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie idealny odcień dla siebie.
Kolory NC oznaczają tony ciepłe tj. z żółtym pigmentem, NW tony chłodne, różowe i N – neutralne.

Podkład ma gęstą konsystencję, idealnie się go aplikuje, ja zazwyczaj stosuję pędzel Bdellium Tools nr 955, krycie jest wystarczające, oczywiście można je stopniowo budować poprzez kolejne warstwy podkładu. Minimalna jego ilość świetnie wygląda na twarzy, nie czuć go tak jak w przypadku innych długotrwałych podkładów.

Przy wyborze koloru należy chwilę odczekać, gdyż podkład utlenia się, po aplikacji kolor jest taki sam, więc tutaj duży plus. Ja posiadam skórę mieszaną wrażliwą, ten podkład wygląda u mnie bardzo naturalnie, a trwałość jest naprawdę znakomita. Używałam go podczas upałów i rzeczywiście jak zapewnia producent nawet deszcz nie zmyję go z twarzy. Podkład po paru godzinach zaczyna się lekko błyszczeć w strefie T lekkie przypudrowanie niweluje ten problem. Zauważyłam również lekkie schodzenie podkładu z nosa, ale to chyba normalne przy częstym jego pocieraniu, w przypadku kataru który u mnie zdarza się dość często. W pozostałych strefach twarzy makijaż utrzymuje się cały dzień, aż do demakijażu.

Podkład można stosować również jako korektor, idealnie kryje lekkie niedoskonałości na naszej twarzy. Pojemność niewiele mniejsza bo 25 ml, jednak jest bardzo wydany. W przypadku opakowania wolałabym raczej produkt z pompką, niż wykręcany tak jak w przypadku tego, jednak to tylko taka mała moja uwaga. Dla mnie jeden z lepszych wodoodpornych podkładów, przetrwa naprawdę wiele godzin.

Podkład idealnie sprawdzi się przy cerze mieszanej, polecam!

Moja ocena 9/10